Modowe powroty

Moda kołem się toczy, to zrozumiałe. Kroje pojawiają się, wygasają i znowu powracają po kilku latach.

Dekada lat siedemdziesiątych zeszłego stulecia to, w kwestii spodni moda na tak zwane dzwony. Były to spodnie węższe u góry i rozszerzane na dole. Moda na nie powróciła w dziewiątej dekadzie dwudziestego wieku. Znowu ostatnimi czasy tu i ówdzie widać ów styl.

W latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku popularne były bardzo wąskie i trochę zbyt krótkie spodnie. Ta moda znowu powróciła w ostatnich latach. Stanowiła część stylu zwanego slim, który charakteryzował się również przylegającymi marynarkami.

W czwartej dekadzie ubiegłego wieku modne były bardzo obszerne marynarki i wielce szerokie – na całej długości, spodnie. Wydaje się, że blisko tego nurtu były garnitury w osiemdziesiątych latach ubiegłego wieku i w następnej dekadzie. Jednakże spodnie typu jeans to w latach dziewięćdziesiątych nadmienione wyżej dzwony.

Czwarta dekada ubiegłego wieku to, jeżeli chodzi o fryzury męskie moda na dłuższe włosy u góry i podcięte z tyłu i z boków. Ta moda wróciła powtórnie w latach dziewięćdziesiątych i niedawno, czyli na początku lat dwudziestych dwudziestego pierwszego wieku znów widać ten styl.

https://dantex-moda.pl