Krajobraz miast Polski

Wraz z masową emigracją Polaków do krajów Unii Europejskiej wzrosła świadomość Europejczyków i ich wiedza na temat naszej nadwiślańskiej ziemi.
Tanie linie lotnicze, które ułatwiły polskim imigrantom swobodne podróże w korzystnych cenach, stały się także atrakcyjne dla przeciętnego euroobywatela.
Dla wielu właśnie to jest głównym powodem, dla którego zdecydowali się odwiedzić nasz kraj. W internecie roi się od wideo relacji i wpisów blogowych o tym jak zaskakująco pozytywne wrażenia przywieźli z Polski. Negatywny obraz naszego kraju w oczach cudzoziemców zaczyna się powoli, aczkolwiek sukcesywnie, niwelować. Krajobraz miast Polski urzeka turystów swoim urokiem. Nasza gościnność, historia, kultura i tradycja zachwycają bogactwem.
Na liście odwiedzanych miast dominują najłatwiej dostępne, czyli posiadające lotniska. Na pierwszym miejscu jest oczywiście Warszawa, której infrastruktura konkurować może z największymi miastami świata. Przeciętnego Europejczyka zaskakuje poziom rozwoju i nowoczesność naszej stolicy.
Najcieplejsze wspomnienia cudzoziemcy przywożą z Krakowa, gdzie urzekają ich klimatyczne, małe uliczki, przebogata oferta restauracji, wielokulturowość i wspaniałe zabytki. Wśród turystów zagranicznych popularnością cieszy się także Wieliczka, Toruń, Malbork oraz Oświęcim. To ostatnie miejsce bardzo często oceniane jest jako zmieniające życie, odmieniające perspektywę i poruszające do głębi.
Choć dla przeciętnego Polaka Wrocław nie jest miastem atrakcyjnym turystycznie jest on, ze względu na swoje lotnisko, bardzo popularny wśród turystów zagranicznych. Również nasze góry i miejscowości nadmorskie przyciągają każdego roku rzeszę ciekawskich Europejczyków.
Paradoksalnie to właśnie emigracja przyczyniła się pozytywnie to zwiększenia świadomości cudzoziemców na temat naszej historii i kultury. Ocena kraju nad Wisłą konsekwentnie się poprawia, co pozytywnie wpływa na gospodarkę naszego kraju.