Niebłahe kwestie tyczące makijażu

Barwa podkładu

Jednym z istotniejszych błędów w kwestii makijażu jest użycie podkładu o niedopasowanej do cery barwie.

Chcąc otrzymać jak najbardziej naturalny rezultat, musimy szczególną wagę przyłożyć do doboru trafnego odcienia fluidu. Popatrzmy, jakie mamy opcje do wyboru.  Następnie zastosujmy się do poniższych rad, by sięgnąć po artykuł, który odpowiednio zadziała na naszą urodę.

Zanim jednakże zaczniemy swoje poszukiwania, przyjrzyjmy się raz jeszcze swojej skórze i spróbujmy samemu określić jej ogólny typ. Wyróżniamy trzy zasadnicze rodzaje cery. Są to: cera tłusta, mieszana oraz sucha. Istnieją specjalistyczne podkłady do twarzy dopasowujące się do każdej z nich, ale zanim po któryś z nich sięgniemy, nieodzownie uprzednio sprawdźmy jego kolor. Kolorowe kosmetyki występują niejednokrotnie w różnych tonacjach. Przeważnie jest ich kilka bądź kilkanaście do wyboru, stąd każdemu kolorowi musimy przyjrzeć się z bliska, a potem wybrać trzy takie odcienie, które według nas będą najbardziej zbliżone do naszej naturalnej skóry. Teraz winnaś sprawdzić wybrany podkład do twarzy. Uważaj jednakże na to, gdzie go aplikujesz. Nie powinnyśmy go sprawdzać na skórze dłoni. Gdy jednakże już musimy to zrobić, bo udałyśmy się do drogerii w pełnym makijażu i nie chcemy go z siebie zmywać, pamiętajmy, żeby podkład do twarzy nałożyć na zewnętrzną część ręki. Bardzo dobrze jest sprawdzać podkład poprzez nałożenie go na linię żuchwy. Wtedy popatrzmy, czy harmonizuje on z kolorem szyi. Bo wbrew pozorom koloru podkładu nie dopasowujemy do koloru twarzy. Jest to istotny błąd.

Istnieją również pewne bardziej specjalistyczne podkłady do twarzy, które za sprawą swoich nietypowych odcieni kolorystycznych potrafią skutecznie radzić sobie z ukrywaniem małych i dużych przebarwień. Najczęściej mają one żółtą tonację. Świetnie chowają zaczerwienienia i inne przebarwienia. Jeśli takich niedoskonałości mamy dużo na twarzy, wystrzegajmy się podkładów o różowym zabarwieniu, bowiem one jedynie wyeksponują niedoskonałości naszej skóry.

Makijaż brwi – porady

Makijaż brwi to dla ciebie nieznany teren  i myślisz, że absolutnie nie nauczysz się go poprawnie wykonywać? Miast od razu zakładać swoją porażkę, rozpocznij ćwiczyć, bo to właśnie praktyka czyni mistrza. A ów typ makijażu jedynie na pierwszy rzut oka wygląda na skomplikowany. W rzeczywistości, jak już ogarniesz pewne podstawy, będziesz potrafiła pomalować swoje brwi w ciągu jedynie kilku minut – i to nawet podczas podróży pociągiem do pracy.

Daj sobie jednakże nieco czasu na te szkolenia. Jeżeli trzymasz pomadę albo cień do brwi pierwszy raz w życiu, nie powinnaś raczej robić sobie nimi makijażu, jeżeli za parę minut musisz wyjść do pracy bądź na zakupy. Wyselekcjonuj sobie wolny dzień w tygodniu i to właśnie wówczas zasiądź na spokojnie przed lustrem i zobacz, jak w ogóle wyglądają twoje brwi, jeżeli są pomalowane. Musisz nauczyć się zaznaczać ich naturalny kształt i generalny wygląd. Jeżeli uda ci się odpowiednio pomalować brwi, kształt twojej twarzy od razu ulegnie poprawie, natomiast spojrzenie nabierze wyrazistej głębi.

Istnieją różne kosmetyki do brwi – m.in. pomady, kredki czy żele – jednak zanim zabierzesz się za kupowanie i testowanie owych wszystkich produktów, winnaś sięgnąć raczej po podstawowe akcesorium, jakim jest zwykła prosta szczoteczka do brwi. Rozpocznij ją po prostu ujarzmiać. Na malowanie nadejdzie jeszcze czas, natomiast początkowo spróbuj zaprzyjaźnić się ze swoimi brwiami i zacznij je codziennie czesać. Możesz również nakładać na nie niedużą ilość specjalnego żelu lub pospolitej wazeliny i dopiero wówczas zaczesywać je w kierunku ucha. Włoski, które występują od wewnętrznej strony oka, spróbuj natomiast ułożyć ku górze. Dzięki temu uzyskają one bardziej naturalny wygląd.

Metod malowania brwi jest natomiast tak dużo. Ciężko powiedzieć, która z nich byłaby dla ciebie najodpowiedniejsza. Musisz je – niekoniecznie wszystkie, po prostu przetestować na sobie i zobaczyć, jaka technika jest dla ciebie najwłaściwsza. Wypróbuj też różne kosmetyki do brwi i nie ograniczaj się tylko do klasycznej kredki. Przypuszczalnie dużo fajniejszy efekt osiągniesz w momencie, jak pokryjesz włoski pomadą o ciemniejszej barwie.

https://www.makijaz.info.pl/trening-wima-hofa-cwiczenia-pompki-i-plan-treningu/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *