Poziom toalet publicznych

Poziom toalet toalet publicznych przez ostatnie trzy dekady uległ olbrzymiemu podniesieniu. Rozwój infrastruktury w Polsce wpłynął na pojawienie się większej ilości publicznych toalet. Z jednej strony toalety ogólnodostępne powstały w miejscach, gdzie wcześniej ich nie było, przykładowo na stacjach paliw, z drugiej strony powstały zupełnie nowe rodzaje miejsc, gdzie toalety ogólnodostępne znalazły miejsce.

Naturalnie standard takich przybytków publicznych jest różny, w zależności od standardu danego miejsca. Jednakże pewne minimalne standardy sanitarne powinny obowiązywać w każdej toalecie publicznej. Różnie z tym bywa. Trzeba zaakcentować, że właśnie czystość i wrażenia estetyczne mogą przesądzić o naszej opinii na temat całego miejsca.

Wraz ze wzrostem wzorców ogólnie wszystkich miejsc publicznych wzrósł oczywiście generalny standard. Dotyczy to zarówno wyposażenia, czyli umywalek, muszli, pisuarów, podajników papieru, podajników mydła, suszarek do rąk jak i designu. Niejednokrotnie są to naprawdę bardzo eleganckie miejsca, z najwyższej klasy wzornictwem, zrealizowane z gustem.

Do miejsc, w których powinny być oddane do użytku toalety publiczne zaliczamy: galerie handlowe, bary i restauracje, kawiarnie, kina, teatry, stacje benzynowe, kluby, puby, dyskoteki, domy kultury, muzea, wystawy.

Wyposażenie toalet publicznych

Te elementy są dość standardowe. Innowacją ostatnich lat są konstrukcje mające na celu udogodnienie korzystania z WC dla osób niepełnosprawnych. Są to przede wszystkim specjalne uchwyty.

Typowe wyposażenie toalety publicznej to tak oczywiste elementy jak muszle klozetowe, pisuary, umywalki, dozowniki mydła w płynie, suszarki do rąk.

Różne standardy wyposażenia toalet publicznych na przykładzie suszarek do rąk


https://sanjo.pl/suszarki-do-rak-plastikowe


Suszarki do rąk to nader przydatne urządzenie umożliwiające higieniczne wysuszenie dłoni. Suszenie polega na oddziaływaniu odpowiednio mocnego nurtu ciepłego powietrza. Uruchomienie odbywa się częstokroć na zasadzie fotokomórki – trzeba ustawić ręce w odpowiednim miejscu. Zdarzają się również włączniki na guzik. Modeli suszarek do rąk jest nader mnogo, większość działa jednakże w podobny sposób – to znaczy jest jeden wylot powietrza. Funkcjonują również tak zwane suszarki kieszeniowe, gdzie powietrze jest kierowane na dłonie z dwóch stron.

Jak chyba we większości rodzajów urządzeń kupić można suszarki z trochę gorszych materiałów, często plastikowe, mniej odporne na zużycie jak i te wykonane z materiałów mocniejszych na przykład z obudową z metalu.